Prawdziwie ognisty wzór na paznokcie

ognisty wzór na paznokciePaznokcie stanowią uzupełnienie stroju i makijażu. Zadbane i odpowiednio umalowane, zawsze przykuwają uwagę innych osób, a czasem przynoszą też wiele komplementów.

Zamiast nadawać im proste, jednorakie kolory, można też znaleźć w sobie odrobinę szaleństwa. Właśnie taki okaże się wzór, jaki za chwilę Wam zaprezentujemy – obłędny.

Klasyczne, czerwone paznokcie mają swój urok, ale po co ograniczać się do jednej barwy? Ciekawsze są wzorki wielokolorowe, próbujące coś sobą wyrazić. Nasza propozycja podkreśli ognisty temperament, jaki kryje się w każdej kobiecie. Będzie bowiem przedstawiać trójkolorowy płomień.

Przygotuj:

  1. Biały lakier do paznokci.
  2. Pomarańczowy lakier do paznokci.
  3. Żółty lakier do paznokci.
  4. Czarny lakier do paznokci.
  5. Samoprzylepne paseczki do stylizacji.
  6. Lakier bazowy.

Krok po kroku:

Krok 1.

Na paznokcie nałóż dwie warstwy białego lakieru. W ten sposób stworzysz bazę pod późniejsze kolory. Odczekaj chwilę, by lakier wysechł.

Krok 2.

Paseczki do stylizacji przyczep do paznokcia w sposób ukośny – tak, aby przecinały się przy górnej krawędzi. W efekcie powstanie „łezka”, a właściwie przyszły „płomień”, który należy zamalować żółtym lakierem. Pozbądź się samoprzylepnych tasiemek.

Krok 3.

Kolejną tasiemkę umieść pionowo w samym centrum żółtego płomienia, a jeszcze następną – przy jego prawej krawędzi. Oklejony po bokach fragment pomaluj na pomarańczowo.

Krok 4.

Dwie tasiemki przyklej na samym środku paznokcia. Na dole odgrodzona zostanie żółto-pomarańczowa przestrzeń, którą należy zamalować przy użyciu czarnego lakieru. Czynność powtarzaj, aż wszystkie paznokcie będą miały na sobie płomienny wzorek. Później przykryj je warstwą wzmacniającego lakieru bazowego.

Ten wzór jest nie tylko imponujący, ale też, co ważniejsze, prosty do wykonania. Ponieważ składają się na niego łącznie cztery kolory, doskonale uzupełni każdy strój. Warto pamiętać, że paznokcie nie muszą być monotonne.

Exit mobile version