Słonecznik i inne zdrowe przekąski

orzeszki ziemneLubimy jeść do syta i smacznie, nie zawsze jednak idzie to w parze z płaskim brzuchem i smukłą sylwetką. Najchętniej podjadamy podczas oglądania tv i ani się nie spostrzeżemy a paczka ze smaczną przekąską się kończy. Kilogramy przybywają stopniowo i zaczyna się walka o powrót do starej wagi, która nie zawsze kończy się sukcesem. Zacznij wybierać zdrowe, niskokaloryczne przekąski, dzięki którym będziesz czuła się lekko, unikniesz problemów trawiennych i co najważniejsze waga nie pójdzie w górę.

Zamiast ciasteczek, czekolady i czipsów

Pozbądź się ze swojej szafki przekąsek tuczących, zamień je na zdrowsze, a za parę miesięcy zobaczysz efekt. Jeśli w Twojej szafce będą zdrowe produkty, to nie będziesz mieć wyboru, gdy najdzie Cię ochota, by coś przekąsić. Do niskokalorycznych i zdrowych produktów zalicza się: słonecznik, suszone owoce, orzeszki bez soli i prażone bez tłuszczu. Smaczne i przede wszystkim niskokaloryczne.

Witaminy i minerały ukryte w słoneczniku

Pewnie każdy zna smak słonecznika, który łuska się już od dzieciństwa. Czy jednak wiesz, że słonecznik to bogactwo witaminy E oraz witamin z grupy B, a także witamin A i D? Dzięki temu wspomaga pracę układu nerwowego. Słonecznik to również źródło magnezu, który pomaga niwelować stres. Jeśli lubimy zajadać stres, to najlepiej sięgnąć po słonecznik. Ziarna słonecznika uzupełniają niedobór żelaza, stąd osoby cierpiące na anemię powinny włączyć go w swoją dietę. Ponadto dostarcza również innych wartościowych pierwiastków: cynk, mangan, selen. Jeśli chodzi o wartość kaloryczną, to na przykładzie słonecznika Felix, jedna porcja 15 g ma około 70 kcal. Słonecznik doskonale nadaje się również do lekkostrawnych sałatek czy musli, które będą stanowić sycącą, zdrową przekąskę.

Suszone owoce i orzeszki

Orzeszki ziemne to jedna z najpopularniejszych niskokalorycznych przekąsek, lubią je i dzieci i dorośli. Orzechy są zdrowe i dostarczają wiele niezbędnych składników odżywczych. Zawarta w nich niacyna działa kojąco na stres, przyczynia się do obniżenia cholesterolu LDL, zapobiegając miażdżycy. Ponadto orzeszki ziemne zawierają witaminę B6, E i liczne minerały. Lekkostrawne orzeszki bez soli i prażone bez tłuszczu, bez problemu znajdziesz na sklepowych półkach. Sycącą i zdrową przekąskę stanowią również suszone owoce i warto je włączyć w swoją dietę.

Zajadanie przed komputerem czy tv, wcale nie musi oznaczać, że przybędzie kilogramów, jeśli sięgniesz po niskokaloryczne produkty.

Czy roboty sprzątające naprawdę ułatwiają nam życie?