Torebki czy dzieła sztuki?

Torebki

Czy jest to moda, malarstwo, taniec ? projektantka torebek Joanna Kruczek jest zafascynowana sztuką pod każdą postacią, dlatego swoją limitowaną kolekcję torebek zaprezentowała podczas niezwykłego spotkania pod hasłem ?Taniec z modą?.

Zmieniając pokaz mody w wydarzenie kulturalne Joanna Kruczek, z wykształcenia antropolog, kolejny raz pokazała swój silny związek z kulturą.  Bo skoro torebki by Kruczek wyglądają jak rzeźby, to dlaczego nie wyeksponować ich jak dzieł sztuki? Dzięki klimatycznemu podświetleniu i szklanym gablotom torebki z linii ?Kobieta? prezentowały się podczas pokazu jak prawdziwie artystyczne dzieła. Dodajmy do tego mistrzowski pokaz tańca oraz wernisaż malarstwa artystki Maggie Piu i wieczór 10 września w krakowskim salonie mody Vinicio Pajaro zostanie na długo w pamięci gości.

Projektantka jest autorką terminu ?Culture bag? czyli torba kulturowa. Limitowana linia torebek w stylu glamour zaprezentowana podczas pokazu to fragment kolekcji przygotowanej przez Joannę Kruczek na sezon jesień/zima 2015/16.  Projektantka pokazała  kilka odsłon kultowego modelu ?Kobieta?, który znalazł się też we wcześniejszych kolekcjach. Torebki o charakterystycznym, zaokrąglonym kształcie z okrągłymi uchwytami tym razem zostały ozdobione między innymi futrem i tiulem, pojawiły się też w nowych wersjach kolorystycznych ? w czerwieni i bieli. Ten model zdobył serca wielu pań, w tym znanej w Irlandii Polki ? Miss Mężatek Moniki Walsh.

Goście pokazu mogli również podziwiać koronkowe kopertówki oraz torebki na długich, niezwykle efektownych paskach z futrzanych elementów.

?Taniec z modą? był też okazją do wsparcia stowarzyszenia ?Piękne Anioły?, które zajmuje się pomocą potrzebującym dzieciom. Pieniądze zbierane przez fundację są przeznaczane przede wszystkim na remonty dziecięcych pokoi, a ambasadorem ?Pięknych Aniołów? jest Magda Steczkowska, która była gościem pokazu. Joanna Kruczek wsparła fundację przygotowując sygnowane swoim logo uchwyty do wieszania torebek. Na cel charytatywny zostanie również przeznaczona nietypowa ścianka sponsorska, na której goście wydarzenia mogli składać swoje odręczne podpisy.

Exit mobile version