Wybierz Dalmację ? na miejsce Twojego wymarzonego urlopu!

Dalmacja

Jadąc na długo wyczekiwane wakacje czy urlop z najbliższymi, skrupulatnie szukamy najlepszej opcji, by wyjazd był dla nas jak najbardziej przyjemny.

Skupiamy się na tym żeby w okolicy, do której mamy zamiar pojechać czy polecieć, znajdowały się odpowiednie miejsca rozrywki i ciekawe zabytki do zwiedzania. Chcemy poświęcić czas na odpoczynek, jak i ulubioną aktywność fizyczną. Jesteśmy zadowoleni, gdy możemy bez przeszkód znaleźć miejsca do realizacji swoich hobby.

Wypoczynek w Dalmacji ? miejsca godne polecenia

Dalmacja to idealna miejscowość na takiego rodzaju wyjazd. Mieści się w malowniczej Chorwacji, nad wschodnim wybrzeżem Adriatyku. Panuje tam śródziemnomorski klimat, który pozwala rozwijać się przepięknej florze, rodzącej egzotyczną przyrodę. Charakteryzuje się ona piaszczystymi i kamiennymi plażami, wodospadami i naturalną, pozbawioną interwencji człowieka, naturą. Dalmację dzielimy na Północną, Środkową i Południową. Każda z nich zapiera dech w piersiach niepowtarzalnymi widokami ? wybrzeże zachwyca bez względu na porę roku. W Dalmacji Południowej, króluje przepiękny Dubrownik oraz wyspa Korcula. Morze Dalmatyńskie jest idealnym miejscem dla osób pasjonujących się nurkowaniem. Turyści chętnie odwiedzają ?niemy świat? ? czyli głębiny morskie, skrywające wiele sekretów. Znajdują się tam niespotykane gatunki roślin i zwierząt. Niebieska Jaskinia jest jedną z takiego typu podwodnych atrakcji. Na rzece Cetina w spokojniejszych częściach można z powodzeniem uprawiać kajakarstwo.

Miejsca zakwaterowania w Dalmacji ? pomocny serwis edom.pl

Serwis edom.pl oferuje szeroką gamę ogłoszeń dotyczącą apartamentów, kompleksów hotelowych, pokoi, obiektów mieszkalnych czy chatek. Umożliwia też nocowanie na wolnym powietrzu. Proponowane są noclegi w każdej części Dalmacji. Ceny są atrakcyjne, więc każdy, mający nawet ograniczony fundusz może znaleźć ofertę odpowiednią dla siebie. Oferowane siedziby znajdują się w atrakcyjnych miejscach ? blisko miejscowych restauracji, w których serwowane są specjały tutejszej kuchni. W przepisach wykorzystywane są miejscowe specjały: cytrusy, figi, winorośle i oliwki. Wszystkie produkty uprawiane są na miejscu. Cieszą się świetnym smakiem. Wioski rybackie słyną z dań przygotowywanych ze świeżo złowionych ryb. Hodowane są tu kozy i owce. Wszystkie osoby kochające zwierzęta, mogą postarać się by spotkać tutejsze gatunki. Można zobaczyć tu na przykład rysie i wilki, a także piękne kozice górskie. Wygodne zakwaterowanie jest niezbędne do udanego pobytu. Udostępnia ono możliwość swobodnego odpoczynku i aktywnego spędzenia czasu.