Wzorki na paznokcie – puzzle

wzorki na paznokcie

Z cyklu wzorki na paznokcie przedstawiamy wzór na paznokcie „puzzle”. Szczególnie polecamy tak pomalowane paznokcie osobom, które mają małe dzieci lub zajmują się wychowaniem przedszkolnym. Taki wzorek na paznokcie może zainteresować maluchy i spowodować ich odruchową sympatię.

Na pierwszy rzut oka może wydawać ci się, że namalowanie puzzli to bardzo trudne zadanie. Ale tak naprawdę wystarczy, że zaopatrzysz się w cztery kolory lakieru o cienkich pędzelkach. Oprócz tego potrzebna będzie mała wprawa w malowaniu paznokci.

Będą ci potrzebne:

* lakiery w czterech, różnych kolorach

* lakier bazowy

* czarny pisak do paznokci

* lakier utwardzający

Lakier bazowy

Zacznij od pomalowania wszystkich paznokci lakierem bazowym. Gdy skończysz, odczekaj trochę czasu, by mógł całkowicie wyschnąć.

lakier bazowy

Pierwszy prostokąt

Teraz sięgnij po pierwszy z lakierów, które wybrałaś i namaluj nim kwadrat lub prostokąt w prawym, dolnym rogu paznokcia.

lakier

Drugi prostokąt

Sięgnij po lakier w innym kolorze i namaluj nim prostokąt w prawym, górnym rogu paznokcia. Innymi słowy musisz pomalować fragment dokładnie nad pierwszym prostokątem.

lakier do paznokci

Trzeci prostokąt

Kolejny lakier do paznokci i kolejny prostokąt ? tym razem musisz namalować go w lewym, dolnym rogu każdego z paznokci.

paznokieć

Czwarty prostokąt

Jak łatwo się domyślić przyszedł czas na ostatni z prostokątów. Zamaluj więc czwartym lakierem pozostałą ćwierć paznokcia. Gdy skończysz ozdabianie paznokci, odczekaj chwilę przed przejściem do następnego kroku ? dzięki temu będziesz mieć pewność, że lakier jest suchy.

ozdabianie paznokci

Pierwszy brzuszek puzzli

Ozdoby na twoich paznokciach mają przypominać układankę z puzzli, dlatego też musisz je nieco do nich upodobnić. Sięgnij po lakier, którym malowałaś ostatni prostokąt i zrób przy jego pomocy kropkę, która będzie zachodziła na prawy górny fragment paznokcia.

pomalowane paznokcie

Kolejne brzuszki

W ten sam sposób zrób następne kropki. Zwróć tylko uwagę na to, by ich kolory były zgodne z jedną z ćwiartek, które mają połączyć.

wzór na paznokciePoczątek zaznaczania krawędzi

Gdy skończysz zazębianie puzzli i odczekasz chwilę, by lakier mógł wyschnąć, sięgnij po czarny pisak. Przy jego pomocy obrysuj dookoła każdy z puzzli.

utwardzanie paznokci

Utwardzanie paznokci

Gdy krawędzie będą gotowe, pozostaje już tylko utwardzić efekt twojej pracy. Nałóż więc około dwóch warstw lakieru utwardzającego. I gotowe! Efekt twojej pracy z pewnością prezentuje się świetnie i jak sama się przekonałaś, nie było to niczym trudnym.

Ciekawe ozdoby do paznokci hybrydowych