Zabiegi odmładzające na twarz

zabiegi odmładzające

Zabiegi odmładzające są niezbędnym elementem w pielęgnacji naszego ciała. Znacznie poprawiają jego wygląd i odżywiają skórę. W gabinetach kosmetycznych i w spa dostępne są różne zabiegi odmładzające – mniej lub bardziej inwazyjne. Dziś opisujemy kilka z nich.

Mikrodermabrazja korundowa

Chcąc odświeżyć i rozświetlić skórę, a jednocześnie pozbyć się przebarwień i spowodować obkurczenie porów warto zainteresować się zabiegiem mikrodermabrazji korundowej wykonywanej za pomocą specjalnego urządzenia Mesotherm. – Zabieg to rodzaj peelingu mechanicznego skóry wykonywanego w podciśnieniu przy użyciu sterylnych kryształów korundu, uderzających z olbrzymią prędkością w powierzchnię skóry, ścierających tym samym martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia ? tłumaczy kosmetolog Małgorzata Daniel z Centrum Urody i Zdrowia Dama w Grudziądzu. Proces ten pobudza naturalny wzrost komórek i kolagenu (odpowiedzialnego za elastyczność skóry) w skórze właściwej. Trwający około godziny zabieg jest mocniejszy, bardziej złuszcza skórę, niż popularna mikrodermabrazja diamentowa, dlatego po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ale efekty są bardziej widoczne. Mikrodermabrazję korundową bardzo często wykonuje się także przed innymi zabiegami, gdyż po takim zabiegu zwiększa się przepuszczalność skóry.
Cena zabiegu: od 200 zł

Elektroporacja

Rozszerzone naczynka i przesuszona cera o bladawo-sinawym odcieniu to najczęstsze efekty zmęczenia, stresu i palenia papierosów. W zlikwidowaniu tych uciążliwych problemów pomocny jest zabieg elektropracji, będący rodzajem mezoterapii bez użycia igieł, bezbolesnej, oraz niesłychanie skutecznej. Zabieg wykonywany przy pomocy urządzenia Mesotherm polega na wprowadzeniu w głąb skóry odpowiednich substancji aktywnych zwalczających defekty kosmetyczne skóry, nie powodując jednocześnie żadnych efektów ubocznych.
Cena zabiegu: od 250 zł

Terapia laserowa

Widoczne naczynka, przebarwienia, a nawet trądzik oraz pozostałe po nim blizny usuniemy natomiast za pomocą nowoczesnej i bezbolesnej laseroterapii. Przed zabiegiem specjalista pomoże dobrać taką długość światła laserowego, która będzie selektywnie absorbowana przez docelową tkankę, ale jednocześnie nie będzie pochłaniana przez inne struktury skóry. Kiedy światło emitowane przez laser X-Lase jest absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry, energia fotonów jest przekształcana w ciepło, co skutkuje uszkodzeniem odpowiednich struktur i likwidacją przebarwień czy trądziku.
Cena zabiegu: od 250 zł

Manualna mezoterapia mikroigłowa

W usunięciu obumarłego naskórka z twarzy pomocny może się natomiast okazać zabieg manualnej mezoterapii mikroigłowej, dzięki któremu skóra stanie się gładsza i zdrowsza. Zabieg wykonywany jest na bazie kosmetyków Rejuve, a więc bez użycia nowoczesnych i skomplikowanych maszyn. – W pierwszej kolejności lekarz-specjalista oczyszcza naszą twarz i wykonuje peeling, a następnie nakłada serum odpowiednie do rodzaju skóry oraz ampułkę z komórkami macierzystami – mówi kosmetolog Małgorzata Daniel. Mikronakłucia wykonywane są za pomocą specjalnych rolerów. Manualna mezoterapiaq mikroigłowa kończy się nałożeniem na twarz łagodzącej maski.
Cena zabiegu: od 350 zł

 

Młodość bez skalpela: mezoterapia mikroigłowa dla skóry dojrzałej

Exit mobile version