Nowoczesna bateria łazienkowa ? jak wybrać?

bateria łazienkowaWykańczanie łazienki to proces, podczas którego musimy podjąć bardzo wiele różnych decyzji. Koniecznie należy zaplanować układ funkcjonalny, wybrać płytki oraz podjąć decyzję dotyczącą stylu wnętrza. Ważnym elementem wpływającym na wygląd łazienki są również baterie. Zobaczmy jak dokonać wyboru, jeśli chcesz mieć łazienkę w stylu nowoczesnym.

Sposób montażu baterii

Jedną z podstawowych kwestii, którą należy rozważyć na początku, jest sposób montażu baterii. Powinniśmy zdecydować, czy chcemy kupić baterię natynkową czy podtynkową, nablatową czy montowaną do ściany. Wymaga to bowiem odpowiedniego przygotowania rur i podejścia do baterii, a jednocześnie może znacznie ograniczyć nasz wybór. Zdecydowanie więcej możliwości mamy, gdy wybierzemy baterię nablatową, która jest rozwiązaniem nowocześniejszym i dużo lepiej sprawdzi się w łazience w tym stylu.

Jeśli chcielibyśmy, żeby nasz nowoczesna bateria łazienkowa do prysznica była baterią podtynkową, to decyzja o jej wyborze musi być podjęta jeszcze na etapie grubych prac wykończeniowych, zanim na ścianie zostaną zamontowane płytki. Część baterii jest bowiem wkuwana w ścianę i jej montaż jest niemożliwy, gdy łazienka weszła w dalszy etap prac wykończeniowych. Jej walory estetyczne docenią przede wszystkim wielbiciele minimalizmu we wnętrzach, ale spodoba się ona również miłośnikom innych nowoczesnych aranżacji.

Design się liczy!

Bardzo ważnym czynnikiem, który często ma kluczowe znaczenie o wyborze konkretnego modelu, ma wygląd baterii. Zdecydowana większość z nas patrzy na tę kwestię ze szczególną uwagą, zapominając o wspomnianych wyżej aspektach technicznych. Niestety często kończy się to tym, że kupiona bateria nie może zostać zainstalowana w ich domu, bo nie zauważyli, że montuje się ją w ścianie, podczas gdy oni mają przygotowane podejście na blacie. Warto zatem najpierw zawęzić sobie obszar poszukiwań, a dopiero potem wybierać baterię zgodną z naszymi wymaganiami estetycznymi.

Wybór jest bardzo szeroki, bo producenci zaskakują nas kształtem wylewki, dają możliwość wyboru baterii z kurkami lub jednouchwytowej. Możemy również wybrać kolor baterii oraz rodzaj materiału, z którego jest ona wykonana. Wielość rozwiązań i możliwości jest ogromna, a decyzja zależy od naszego gustu oraz wizji wyglądu łazienki. Jeśli jednak zdecydujemy się już na jakiś model, to sprawdźmy, czy jest on dostępny w różnych wariantach czyli w wersji umywalkowej, prysznicowej, wannowej czy bidetowej. Wybierając jeden model zachowamy spójność aranżacyjną, która w nowoczesnej łazience jest niezbędna.

Więcej na: silla.pl

Exit mobile version