Detektyw to dziś zawód wciąż enigmatyczny, niejasny i reprezentowany przez dość niewielkie grono osób.

DetektywO profesji detektywa zazwyczaj dowiadujemy się więcej wówczas, gdy potrzebujemy zlecić mu konkretną usługę i skorzystać z jego pomocy jako ostatniej deski ratunku, gdy policja, sądy i prokuratura nie działają tak jak trzeba. W jakich sytuacjach pomoc detektywa okaże się nieoceniona?

Kiedy zaginie bliska osoba

Każdego roku w Polsce setki osób ginie bez śladu. Czasem, w przypadku młodzieży, chodzi o ucieczkę z domu. Niektóre osoby padają ofiarą porwania lub procederu niewolniczej pracy za granicą. Inne być może na własne życzenie ucinają kontakt z rodziną i rozpoczynają nowe życie w innym rejonie kraju lub poza nim. Jest też pewien odsetek osób, które są ofiarami morderstw i wypadków drogowych. Zaginięcie bliskiej osoby to zawsze ogromny ból i cierpienie. Profesjonalna agencja detektywistyczna warszawa może pomóc w odnalezieniu zaginionego i przynajmniej upewnieniu się, że nic mu nie jest. Jakakolwiek informacja o zaginionym potrafi przynieść dużą ulgę najbliższym.

Kiedy były małżonek uciekł z dzieckiem z kraju i ukrywa się. Jak ją odnaleźć?

Agencja detektywistyczna to w zasadzie jedyne skuteczne rozwiązanie, jakie pozostaje do dyspozycji rodzicom walczącym z byłym małżonkiem o prawo do wychowywania dziecka. Sądy i urzędy wciąż działają w tego typu sprawach nieskutecznie. Procesy o opiekę nad dziećmi pomiędzy byłymi już małżonkami toczą się przez wiele miesięcy, a nawet lat. Często wygrywa ten, któremu szybciej udało się zabrać ze sobą dzieci i uciec w bezpieczne, anonimowe miejsce, gdzie nie dosięgają go ręce sprawiedliwości. Po kilku latach od zapadnięcia wyroku, nawet jeśli uda się zidentyfikować miejsce pobytu partnera z dzieckiem, pociecha jest już tak negatywnie nastawiona, że odbudowanie więzi z rodzicem jest na pewno bardzo utrudnione, jeśli nie zupełnie niemożliwe.

Kiedy podejrzewamy zdradę partnera

W Polsce wiele osób żyjących w związkach, zarówno tych nieformalnych, jak i formalnych, prowadzi podwójne życie. Zwykle odbywa się to bez wiedzy i zgody dotychczasowego partnera. W jaki sposób skutecznie wykryć zdradę i nie marnować więcej życia z kimś, kto na nas nie zasługuje? W takiej sytuacji na pewno przyda się dyskretny detektyw. Zatrudnienie profesjonalisty to często również jedyna droga, aby zebrać autentyczne dowody świadczące o tym, że druga strona nie dochowuje wierności małżeńskiej i rozwód powinien odbyć się koniecznie z orzeczeniem o winie drugiej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Exit mobile version