Jak perfekcyjnie wyprasujesz koszulę – bez zagnieceń, bez zmartwień!

Jak prasować koszuleKoszule – męskie, damskie, dziecięce, często znajdują się w naszych garderobach. Wiele osób ze względu na charakter pełnionego stanowiska musi przychodzić do pracy w oficjalnym stroju. Owszem, koszula w połączeniu z klasycznymi spodniami czy spódnicą może doskonale się prezentować, lecz musi być przede wszystkim czysta i starannie wyprasowana. Wszelkie zagniecenia sprawią, że strój zamiast eleganckiego będzie sprawiał wrażenie niechlujnego. Jak tego uniknąć?

Jak suszyć koszule, żeby uniknąć zagnieceń?

Dostępne współcześnie pralki posiadają zazwyczaj kilka programów umożliwiających dopasowanie odpowiedniego do konkretnego typu tkaniny. Jeżeli nie chcemy, żeby materiał zbytnio się wgniótł, możemy wyprać go bez wirowania. Takie rozwiązanie spowoduje jednak, że ubranie będzie dłużej schło, a po powieszeniu będzie z niego kapała woda. Z tego powodu lepiej korzystać z opcji wirowania. Następnie warto rozwiesić elementy odzieży tak, by schła równomiernie na całej powierzchni. W przypadku niektórych tkanin to nie zapobiegnie zupełnie powstawaniu zagnieceń, lecz w dużym stopniu je ograniczy.

Jak prasować koszule, by pozbyć się zagnieceń?

Zdarza Ci się wstać na ostatnią chwilę i szykować się w pośpiechu do pracy? Pewnie czasami tak. Wtedy zakładasz na siebie to, co masz pod ręką, i biegniesz do samochodu lub na przystanek autobusowy. Pół biedy, jeśli Twoja koszula jest już wyprasowana. Kiedy nie jest, robisz to w pośpiechu i niedokładnie. W taki sposób wyprasowane ubrania nigdy nie będą prezentować się schudnie i elegancko. Aby profesjonalnie pozbyć się zagnieceń, warto zabrać się za tę czynność zawczasu – bez pośpiechu, korzystając z takich akcesoriów jak deska do prasowania. Umożliwia ona rozłożenie koszuli czy innego elementu odzieży w tak, aby bez problemu móc dotrzeć do wszelkich trudno dostępnych miejsc, na przykład okolic guzików, mankietów i kołnierzyka.

Chcesz znaleźć więcej podobnych porad? Zajrzyj na stronę internetową Leifheitsklep.pl i przeczytaj dostępne wpisy.

Exit mobile version