Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena

Renata Przemyk fot.A.Powierża_4Zaczęło się od spektaklu ?Boogie Street? z udziałem Renaty Przemyk, który miał premierę we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie.

Renata Przemyk, śpiewając songi Leonarda Cohena z polskimi tekstami, odkrywa jego inne oblicze?.

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.

27 stycznia 2017 r. nakładem Agory S.A. i Teatru Starego w Lublinie, ukazała się nowa płyta z udziałem Renaty Przemyk, na której prezentowane są utwory ze spektaklu „Boogie Street” wg „Księgi tęsknoty” Leonarda Cohena. Premiera odbyła się we wrześniu 2016 r. w Teatrze Starym w Lublinie.

Spektakl spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem publiczności. Płyta powstała na jej życzenie oraz dla tych, którym nie uda się obejrzeć spektaklu. Teraz pojawia się wyjątkowa okazja, żeby na żywo posłuchać piosenek będących zupełnie nowym spojrzeniem na Leonarda Cohena.

Podczas koncertu wykonywane są wszystkie piosenki z płyty, a co za tym idzie, z całego spektaklu.

Jak twierdzą znawcy tematu, powstała zupełnie nowa jakość. Ci, którzy tylko trochę znają Cohena, nie skojarzyliby piosenek śpiewanych przez Renatę Przemyk z kanadyjskim bardem. Ci zaś, którzy znają je znakomicie, mogą się poczuć miłe zaskoczenie nowatorskimi interpretacjami, które niewiele mają wspólnego z cohenowską melancholią i depresją. To co łączy Renatę Przemyk i Leonarda Cohena to przywiązanie wielkiej wagi do poetyckiego tekstu i melodyjnej warstwy muzycznej.

Leonard Cohen jest znany odbiorcom na całym świecie głównie jako autor piosenek, twórca takich przebojów jak ?Susanne?, ?Hallelujah? i ?Dance Me To the End of Love?. Piosenki prezentowane na płycie i podczas koncertu pochodzą z albumów Leonarda Cohena wydanych w nowym milenium (m.in. popularnego w Polsce ?Ten New Songs? z 2001 r. i ?Dear Heather? z 2004 r.).
Występują: 

Renata Przemykśpiew 
Magdalena Celińska, Sylwia Lasok ? śpiew (chórek)
Krzysztof Pająk ? instrumenty klawiszowe

Grzegorz Palkagitary
Sławek Pukaperkusja
Piotr Wojtanowskigitara basowa, fretless

 

Przekład tekstów: Daniel Wyszogrodzki

Aranżacje: Krzysztof Herdzin

Renata Przemyk śpiewa  piosenki Leonarda Cohena

Kraków ? 07.04.2017 ? Kijów Centrum al. Krasińskiego 34

Otwarcie wejść: 18:30 Start: 20:00
Bilety przedsprzedaż 90zł, 80zł, 70zł , w dniu koncertu 100zł, 90zł, 80zł,

 

fot. A. Powierża,

Exit mobile version