Trendy wakacyjnych aktywności

Trendy

Prowadzenie zdrowego trybu życia i dbanie o swoje ciało wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na samopoczucie czy stan umysłu. Ludzie doskonale zdają sobie z tego sprawę i coraz większą popularność zyskują tzw. prozdrowotne wycieczki, nastawione na aktywne spędzanie czasu w celu poprawy swojej kondycji.

Wybór odpowiedniego wakacyjnego programu fitness powinien być spersonalizowaną decyzją, podjętą najlepiej po konsultacji ze specjalistą. Przykładowo, osoby bardziej podatne na kontuzje, powinny wybrać mniej wymagające aktywności, takie jak yoga czy spacery zamiast udawania się na intensywny obóz treningowy.

Również pracodawcom zależy na dobrym samopoczuciu swoich pracowników, aby nie dopuścić do nadmiernego stresu i w następstwie wypalenia. Z tego powodu organizowane są wyjazdy firmowe, podczas których łączy się sprawy biznesowe z aktywnością. Poniżej przedstawiono trendy, których można się spodziewać w 2016 roku, jeżeli chodzi o aktywny wypoczynek.

Terapia tlenowa & fitness

Wzrastające zanieczyszczenie powietrza i coraz więcej alergii sprawiają, że niezwykle potrzebne staje się odcięcie od miejskiej dżungli. Ośrodki SPA zdają sobie sprawę z tego problemu i stopniowo w ich ofercie pojawiają się terapie tlenowe. Poprawiają one efektywność układu oddechowego oraz zmniejszają poczucie zmęczenia czy braki koncentracji. Bardzo działa połączenie takiej terapii z treningiem fitness.

Aktywna medytacja

Medytacja jest efektywną drogą do zredukowania stresu, poznania siebie czy wzmocnienia inteligencji emocjonalnej. Tradycyjnie medytacji należy oddawać się w pozycji siedzącej, w odcięciu do świata, jednakże ciekawym trendem jest łączenie tej praktyki z niewymagającymi formami ruchu.

Wellness dla płodności

Presja i stres, tak powszechne w naszym życiu, negatywnie wpływają na płodność. Wiele par z tego powodu decyduje się na zabiegi wellness, aby zredukować destrukcyjny wpływ stresu. Na spersonalizowane programy wellness składają się zabiegi zdrowotne, terapie SPA oraz yoga czy medytacja.

Fitness wśród natury

Coraz liczniejsza grupa specjalistów od fitness nawołuje do opuszczenia siłowni i przeniesienia się na łono natury. Ma to pozwolić odkryć naturalny potencjał naszego ciała i zmusić do dostosowywania ruchów do zmieniających się warunków środowiska. Bez problemu można znaleźć oferty siłowni w dżungli, sportowych obozów na plaży czy przybrzeżnych sportów wodnych. Osoby, które chcą sprawdzić granice swoich możliwości, mogą skorzystać z wakacyjnej opcji triathlonu, a nawet quadrathlonu.

Exit mobile version