Poznaj objawy niedoboru witaminy D w organiźmie

sklonnosc do przeziebienCzujesz codziennie niepokój? Nie możesz wstać z pełną energią? Trudniej ci się zasypia i bolą cię mięśnie? Uważasz, że to wynika ze stresu? Niekoniecznie. Niedobór witaminy D dotykający praktycznie 80-90% populacji przyczynia się do występowania podobnych problemów.

Rozpowszechnienie niedoboru witaminy D w Polsce wynika z jasnych podstaw. Mamy bardzo mało słońca w ciągu roku. Wiele ludzi w tym czasie nie woli nie wychodzić z domu lub z biura. Do tego dochodzi brak ogólnej wiedzy o suplementacji i niezrozumienie funkcjonowania witamin w organizmie. Niedobór witaminy D ma wpływ na większość schorzeń odczuwanych codziennie przez człowieka. W artykule otrzymasz kompletną listę objawów niedoboru witaminy D. W ten sposób szybko poradzisz sobie z właściwą diagnozą. Wskazane w artykule wiadomości pochodzą z najnowszych badań prowadzonych nad literką D w witaminowym świecie. Trzeba podkreślić, że nie każdy lekarz rozumie zagadnienie. Trzeba bowiem samodzielnie docierać do niektórych materiałów, korzystając choćby z artykułów opublikowanych na stronie www.sloncewpigulce.pl. Przejdźmy zatem do rzeczy.

Informacje o witaminie D pochodzące z aktualnych badań branżowych

Nowoczesne badania nad witaminą D pokazują, że odpowiada ona nie tylko za krzywiznę w najmłodszym wieku czy bóle kości (osteoporozę). Objawy niedoboru są znacznie szersze. Zalicza się do nich kompletne wyczerpanie organizmu po lekkim wysiłku, nieustające przygnębienie (kojarzone z zimową, jesienną depresją ? niezdolność organizmu do produkowania dużej ilości witaminy D). Osoby posiadające siedzący tryb życia odczują przez niedobór skoki ciśnienia, braki równowagi i ogólne zaburzenia na tym tle, do tego dochodzą bardzo bolesne skurcze, głównie w porze nocnej. Inne objawy niedoboru to potrzeba nadmiernego snu, często 14-16 godzin, powracające w ciągu dnia bóle głowy, szybka utrata koncentracji. Można powiedzieć, że niektóre objawy wypadają dość ogólnie. Nie ignoruj ich jednak, ponieważ po kilku, kilkunastu miesiącach takiego życia codzienność zamienia się w koszmar, nie tylko fizyczny, lecz przede wszystkim umysłowy. Brak witaminy D ogranicza utlenienie mózgu. To jedna z najpoważniejszych kwestii.

Zewnętrzna suplementacja obowiązkowa z perspektywy dorosłego człowieka

Witamina D to witamina słońca. Aktualne badania dowodzą, że z jej potencjału korzystają w dużym stopniu wszystkie komórki organizmu. Niestety witamina D nie wchłania się dobrze z codzienną dietą. Osoby dorosłe potrzebują znacznie wyższych dawek. Z tego powodu zaleca się suplementację dietetyczną zewnętrzną. Artykuł nie nawołuje do inwestowania w konkretne marki suplementów. Nie jest również nastawiony marketingowo. Warto zrozumieć po prostu pewne aspekty świata medycyny wpływające na codzienność. Stawiaj na suplementację długoterminową. Zmieniaj od czasu do czasu produkty w diecie, aby nie przyzwyczajać ciała do konkretnego standardu.

Wskazówka na zakończenie

Niedobór witaminy D jest często źle odbierany ze względu na podobieństwo do depresji czy nadmiernego stresu. Uważaj na takie porównanie i zainwestuj w badania krwi dla potwierdzenia diagnozy.

W artykule wykorzystano badania pochodzące z publikacji: Witamina D – nowe spojrzenie w medycynie i reumatologii – Grygiel-Górniak B., Puszczewicz M

Exit mobile version