Dieta Andersona – lekko i zielono

dieta AndersonaDieta Andersona ta opiera się na niełączeniu ze sobą węglowodanów i białek ponieważ zestawienie to jest przyczyną gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Do spalania ich potrzebne są bowiem inne enzymy, a co za tym idzie, niespalone akurat składniki odkładają się.

W diecie tej nie liczą się pory posiłków a odpowiednia kolejność. Twórcy diety są bowiem przekonani, że właściwe zestawienia poszczególnych składników są gwarancją szybszego spalania.

W diecie zaleca się spożywanie owoców i warzyw natomiast konieczne jest ograniczenie (lub całkowite wyeliminowanie) alkoholu, kawy i herbaty.

Dieta Andersona

Jeść należy tylko wówczas kiedy odczuwamy silny głód. Soki oraz owoce mogą być spożywane wyłącznie na czczo. Pić można wyłącznie między posiłkami. Nie można pić przed, po i w trakcie jedzenia.

Poszczególne pory spożywania określonych produktów:
  • do 12.00 ? owoce i warzywa
  • 00 ? 16.00 ? soki warzywne, zielone warzywa.
  • 00 ? 20.00 ? można jeść wszystko co jest niewykluczone z diety. Można jeść mięso, ryby, jaja. Ważne, by nie łączyć białek z węglowodanami. Powinno się także unikać sosów.
Przykładowy jadłospis:
  • 00 ? 12.00 ? sok pomarańczowy, banan, jabłko, nektarynka;
  • 00 ? 16.00 ? sok pomidorowy, sałatka warzywna, orzechy włoskie;
  • 00 ? 20.00 ? pierś z kurczaka gotowana na parze z warzywami, kasza, fasolka, kalafior.

Dieta Andersona ma ogromną zaletę, którą jest spora dowolność w doborze posiłków. Jest to dieta przeznaczona zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią śniadań albo wyjątkowo późno wstają. Jest idealna na lato, kiedy mamy dostęp do świeżych owoców i warzyw.

Więcej na temat tej diety można przeczytać: http://greatideas.people.com/2015/03/16/tracy-anderson-diet-workout/

fot. Renée Johnson źródło: flickr.com

Exit mobile version